Doç Dr. İlkay DEMİR COST Aksiyonuna Yönetim Komitesi Üyesi Oldu

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi ve Nanofotonik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç Dr. İlkay DEMİR, “OC-2020-1-24657 – European Network for Innovative and Advanced Epitaxy” başlıklı COST (Bilim ve Teknolojide Avrupa İşbirliği) aksiyonuna Yönetim Komitesi Üyesi olarak kabul edildi.
Aralarında Fransa, Belçika, Almanya, İtalya, İngiltere, Hollanda, İspanya olmak üzere 31 ülkenin yer aldığı aksiyon “Epitaksi” alanında çalışan bilim insanlarını bir araya getirmeyi amaçlayan COST aksiyonu bilim ve teknolojide Avrupa’da işbirliği için oluşturulmuş ve ulusal kaynaklarla desteklenmiş araştırma projelerinin de Avrupa düzeyinde koordinasyonunu sağlayan hükümetlerarası bir kuruluştur.
Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Doç. Dr. İlkay DEMİR “COST aksiyonlarının Avrupa’da ve üye ülkelerde konusunda uzman bilim insanlarını bilimsel ağlarda, projelerde toplantı, çalıştay, konferans, ziyaretler ve diğer bilimsel etkinliklerde bir araya getirmeyi ve bu sayede ulusal alanda çalışmalarını sürdüren bilim insanlarını uluslararası arenaya taşımayı amaçlamakta olduğunu, konusunda uzman araştırmacıların uluslararası platformlarda bir araya gelmelerinin ülkemize özellikle katma değeri yüksek ürün teknolojisi bakımından önemli getirileri olacağını ve COST projelerinin devamında yüksek bütçeli Avrupa Birliği projelerinin de önünün açılacağını” ifade etti.
Biz de Proje Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Proje Destek Ofisi olarak kendisini kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

Post Author: pdo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir