CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ 2. ÖĞRENCİ PROJE FİKRİ YARIŞMASI

 TEMA

“Benim de değerli bir fikrim var.”

YARIŞMANIN AMACI

Cumhuriyet Üniversitesi öğrencileri arasında yenilikçi, özgün, nitelikli projelerin desteklenerek geleceğin bilim insanlarını bulmak, öğrencilere araştırma ve buluş yapma heyecanı aşılamaktır.

 BAŞVURU ŞARTLARI

  • Cumhuriyet Üniversitesine bağlı fakülte ve yüksekokullarındaki bütün bölümlerde eğitim gören Önlisans, Lisans ve Lisansüstü üniversite öğrencileri bireysel veya takım olarak katılabilirler.
  • Proje Fikri Yarışması; Eğitim, Mühendislik, Fen, Sağlık ve Sosyal Bilimler alanlarından herhangi birini içerebilir.
  • Proje Fikri yarışmasına katılacak öğrenci veya öğrencilerin başvuru formunu 16 Nisan 2018 tarihine kadar şahsen Proje Destek Ofisi’ne veya pdo@cumhuriyet.edu.tr adresine  göndermeleri gerekmektedir.
  • Projelerin ön değerlendirmesi Proje Değerlendirme Kurulunca yapılacak ve ön değerlendirmeden geçen 25 proje fikri ana değerlendirmeye alınacaktır.
  • Ön değerlendirmeden geçen öğrenci veya takımların 2-3 Mayıs 2018 tarihinde değerlendirme kuruluna sunum yapmaları ve eksiksiz katılmaları mecburidir. Aksi, durumda proje değerlendirmeye alınmayacaktır.
  • Proje Fikri Sunumlarında projenin gerçekleştirilme amacı, yapım aşamaları, proje fikri hakkında değerlendirmeler, mümkünse fotoğraflar, posterler, görsel ve şekilsel çizimler bulunmalıdır. 2-3 Mayıs 2018 tarihinde ilgili sunumlar değerlendirilecek ve başarılı projelerin belirlenmesi ile ödül töreni gerçekleştirilecektir.
  • 14 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan ödül töreninde projelerin bir poster veya görsel olarak sergilenmesi gerekmektedir.
  • 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunun, Fikri Haklar Üçüncü Bölümü, Madde 13’te Eser Sahibinin Hakları başlıklı, “Fikir ve Sanat Eserleri üzerinde sahiplerinin mali ve manevi menfaatleri bu kanun dairesinde himaye görür. Eser sahibine tanınan hak ve salahiyetler eserin bütününe ve parçalarına şamildir” maddesine istinaden proje fikri telif hakları eser sahibine aittir.

Post Author: pdo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir